מתכונסטאר | סביצ'ה סלמון

מכירים את המנה שמניחים על שולחן החג וכולם עטים עליה והיא נגמרת ראשונה וכולם מבקשים מתכון. אז החג הזה זאת הייתה הסביצ'ה שלי. אחרי שעלתי את תמונת הסביצ'ה לאינסטגרם שלי ובתגובות ראיתי מספר בקשות למתכון החלטתי לנצל את הפלטפורמה הקולינרית כאן גם לשיתוף מתכונים.

זה מתכון סופר פשוט, שלא מצריך שום בישול, רק קיצוץ המרכיבים וערבוב מרכיבי הרוטב.

מתקבלת מנה שכל ביס בה הוא בוסט רעננות עם עקצוצי חמוץ-חריף.

את המנה הזאת הגשתי לשולחן החג אבל אפשר להכין אותה בבית כארוחת צהריים או ערב ליחיד או לזוג. היא מאוד קלה להכנה, קלה בבטן ומאוד מאוד טעימה.

כמו כן ניתן לשחק עם המרכיבים, להוציא, להחסיר, להגדיל והוריד כמויות, לשנות את הקיצוץ לגס או דק לפי מה שאתם אוהבים ורוצים להרגיש בביס שיכנס לכם לפה. הסביצ'ה תהיה נפלאה כל עוד שומרים על 2 מרכיבי הבסיס שהם השילוב המצנח: סלמון טרי ואבוקדו בשל (שזאת משימה מורכבת יותר מכל הכנת המתכון וסיפור המצוד שלי בערב החג אחר האבוקדו במרקם הנכון יסופר בפעם אחרת).

מרכיבים למנת חג לשולחן של כ-10 סועדים לסביצ'ה צבעונית:

700 גרם סלמון טרי, נקי מהעור וחתוך לקוביות קטנות (אפשר לבקש בחנות הדגים)

3 אבוקדואים יפים ובשלים חתוכים לקוביות בינוניות

1 בצל סגול בינוני קצוף דק

צרור בצל ירוק - קצוץ גס

צרור כוסברה - קצוץ גס

1 צ'ילי - קצוץ לטבעות

גרידת לימון מגוררת מהחלק הצהוב בלבד

לרוטב:

מיץ מ-3 לימונים

2 כפות סויה

2 כפות מירין

ג'ינג'ר מגורר (לא חובה)

אחרי הוספת הרוטב. סביצ'ה סלמון

מסדרים את הסלמון בשכבה דקה, מעליה את האבוקדו, הבצל הסגול, הבצל הירוק ומעל הכל את הצי'לי וגרידת הלימון. לדאוג לפזר באופן שווה ואחיד את כל אחד מהמרכיבים כי אין כאן עירבוב.

לערבב את חומרי הרוטב ולשפוך בצורה אחידה מעל הכל.

חשוב להוסיף את הרוטב בסמוך למועד ההגשה והאכילה לשמירת טריות ונגיסות מקסימלית ונגיסות של המרכיבים ועל מנת למנוע בישול של דג הסלמון במיץ הלימון.

-Bon Appetit-


Recent Posts