הפעם הראשונה שלי ב...פיפי'ז

כתבות היח"צ קוראות למסעדונת הזאת התאילנדית החדשה. הגדרה שגוייה לטעמי כי פיפי'ז היא מסעדה אסייתית עם כל מיני מוטיבים מהמזרח שמתגבשים למנות מיוחדות שאולי מזכירות דברים שטעמתי בארץ או בעולם אבל לא. בפיפיזתפגשו מרכיבי מזון מוכרים בפורמטים חדשים שיוצרים מנות שטרם נראו כאן.

התפריט מרגיש קצת מעולם אחר וזה טוב, לפחות לפודיז סקרנים כמוני שאוהבים להתנסות בלא מוכר.

שאני קוראת לה מסעדונת אני מתכוונת ל-3 שולחנות שיוצרים תור ארוך וזמני המתנה שערורייתיים. אני פתרתי את הבעיה הזאת בכך שהגעתי למקום בשש אפס אפס וחנכתי את השולחן הראשון, לפחות ליום זה. לאחר 2 דקות גם שאר השולחנות נתפסו ולאחר עשר דקות כבר המתינו קבוצת אנשים בחוץ שמישהו יקום.

אז על אף התפריט שלא דומה לאף מקום בארץ, אנסה לענות על השאלה מה אוכלים בפיפיז? בעיקר מנות קטנות במחירים קטנים: מרקים אסייתים, מנות ירק, סלטים אסייתים, מספר מנות כיסונים שונים, קינוחים (לוטי ורייס פודינג) ו"מנת פועלים" אחת שהיא ה"יקרה" בתפריט (43 ש"ח) עוף/בקר או טופו על אורז עם ביצת עין וירקות ירוקים. כנראה המנה "הבייסיקית", היחידה שמצליחה להיות מזוהה ומוכרת לסועד הישראלי (הפאד קה פאו - אורז, בקר ביצת עין).

אז התחלנו במנה קטנה של בצל ירוק ומעליה שבבי סינטה מיובשת. פתיח פשוט שמצליח להפתיע. זאת מנה ראשונה קטנה שנותנת טעימה לקו הקולינרי ולמנעד הטעמים שעתידים להגיע בהמשך.

בצל ירוק ושבבי סינטה מיובשת. פיפיז

בהמשך הוזמנה מנת הספיישל שהייתה רשומה על ממו משרדי ששודך לתפריט, ועליה היה רשום: לחמניית חלב (שגרמה לי להבין פעם ראשונה מה זה אומר לחמניית חלב כי הטעם הודגש), בתוך הלחמניה הרכה והנפלאה התחבא נתח קטן של בטן חזיר קריספי, חמוצים מבצל, ממרחב פטה אסאדו, מיונז חריף (אבל באמת חריף) ומעל שבבי בשר מיובש. מנת סטריט פוד קטנה ומטריפה של בשר בלחמניה, כאשר כל המרכיבים שנרשמו על גבי הממו, הורגשו היטב והתמזגו יחדיו לביס שנמס בפה. הטעמים עזים ולא מתחנפים וזה כל כך טעים, אה וגם מלכלך. אבל למי אכפת?

סיימנו עם מנת הפועלים על מנת לטעום גם את הבייסיק. אין הרבה מה לפרט, אורז דביק, בשר עז טעם, ירקות פריכים - ברוקולי ונבטים, ביצה רכה, בוטנים וחריף. קלאסיקה פשוטהומוכרת שמהווה אופציה מעולה לצהריים משביעה וזולה.

לסיום, פיפיז מרגישה כמו פרויקט גמר אקספרימנטלי של סטודנט סקרן, במובן הלגמרי טוב של המילה. יש בה בוסריות וחלוציות לצד רעננות צעירה ויצירתיות מבורכת. אין ספק שמי שעומדת מאחורי המקום עשתה כאן עבודת טרום פתיחה מרשימה שהתבססה על לוח השראות נרחב. איזה כייף שיש אנשים שלא רק מעתיקים אלה מחדשים ויוצרים מקום יחודי. מומלץ בחום לחובבי אוכל אסייתי שמשועממים מההיצע המוכר.

פיפי'ז

זבולון 5

טלפון | 03-7513047


Recent Posts