ביקורת עסקית | קפה נואר

קפה נואר, אחד המקומות המזוהים ביותר עם העיר תל אביב, הוא מוסד יציב כבר 18 (!) שנה. זה מקום שיושב במשבצת הביסטרו הצרפתי,קצת קלאס, מגע של יוקרה, התפריט מגוון ושמרני. הקפדנות בגיזרת האוכל - אוירה - שירות מורגשת מאוד והופכת אותו למוסד יציב ואיכותי השומר על הרף הגבוה לאורך זמן. למעשה אין למקום מתחרים רבים היושבים איתו במשבצת. אני מצליחה לחשוב רק על המקומות של M2R - הבראסרי והקופי בר, שמגישים חוויה קולינרית, תל אביבית עם שיק צרפתי, קלאסי ומהודק.

קפה נואר לא מציעה עסקיות, כאילו אומרים לנו כאן זה לא המקום לקומבינות זולות. בצהריים תקבלו תפריט צהריים זהה לתפריט הערב במנות, כשהמחירים מוזלים ב-10%-20%. לא ברור לי למה אין הנחה קבועה על כל תפריט, לכל מנה נקבע מחיר מוזל משלה.

התחלנו את הארוחה בלחם שליווה את הראשונות. פרוסות לחם לבן, ולחם דגנים שחור המוגש עם חמאה בלבד. הייתי צריכה לבקש שמן זית. אהבתי את הלחם הלבן המעט "בגטי".

1.jpg

התלבטנו קשות מה להזמין למנה ראשונה. המנות כאן, גם בראשונות וגם בעיקריות, לא ממציאות את הגלגל ולא עסוקות בפירוטכניקה. הקלאסיות לא רק באויר, היא גם בצלחת. 8 מנות ראשונות, כולן סביב ה-50 שקלים. בסוף בחרתי את המנה הכי יקרה (כמובן) שרימפס וקלמרי ברוטב עגבניות (56 ש"ח). כפי שאמרתי המנות לא מיוחדת, ולכן הבחירה הייתה לי קשה, חציל שרוף, סביצ'ה ים תיכון, טרין כבדי עוף, קרפצ'יו סינטה וכו' - אלו מנות שחוקות על הנייר. אבל החוכמה הגדולה הקיימת בקפה נואר היא לעשות אותן באופן כה מושלם שיתעלה על העובדה שמדובר במנות נפוצות ואף יתבלט מעל הבינוניות הקיימת לרוב. ואכן, מנת השרימפס קלמרי הייתה מושלמת, ברוטב עגבניות מצויין ופירות ים בדיוק במרקם והטעם הנכון.

3.jpg

מנה ראשונה נוספת שנדגמה הייתה טרין כבד עוף עם מעט מלח גס ופלפל גרוס, בצד אגסים צלויים ביין פורט. שוב מנה שחוקה, שוב ביצוע שקולע בול, בשיא ההקפדה והדיוק. המנה מוגשת עם שני טוסטים עבים, עם קרום מתפורר ופנים נמס בפה.

2_edited.jpg

מכיוון שהמקום זועק קלאסיות, החלטתי לזרום איתו ולהזמין את המנה הכי קלאסית למקום - השניצל שהוא שם נרדף לקפה נואר. בתפריט תמצאו 3 שניצלים: עוף, לבן ועגל. שלושתם בגודל ענקי הפורץ את גבולות הצלחת. כולם דקיקים, פריכים, ומגיעים בתוספת סלט ירוק ופירה (אפשר להחליף את הפירה בתוספת אחרת אבל חבל). אחרי התלבטות קשה בחרתי בשניצל עגל, היקר מבין השלוש (כמובן) - 79 ש"ח (סתם לצורך השוואה שניצל העוף עולה 64 ש"ח, ואני מזכירה שמדובר במחירי צהריים). השניצל היה מעדן אמיתי ואפילו גרגרנית כמוני אכלה רק חצי ולדעתי זאת פעם ראשונה שהשארתי חצי מנה ולקחתי טייק אויי ממסעדה.

שניצל עגל קפה נואר

לסיכום, בקפה נואר האוכל פשוט מצויין, קשה לי להאמין שאפשר להתאכזב או ליפול כאן עם מנה. במקרה שלי כל מנה התעלתה מעל לציפיותי. חוץ מזה אין כאן הפתעות וזה לא המקום שמחפש להמציא את הגלגל, זה המקום שלא השתנה ולא ישתנה עם הזמן, וזה המקום שכאן כדי להישאר. עם כל הסופרלטיבים, לא הייתי מגדירה את המקום כעיסקית משתלמת. הפער בין הצהריים לערב אינו משמעותי. מה שכן המנות כה גדולות שבכייף 2 אנשים יכולים לחלוק ראשונה ועיקרית שיצאו יחד סביב ה-120 ש"ח וכך תקבלו עיסקית טעימה, משביעה וכלכלית.

קפה נואר, אחד העם 43, תל אביב

טלפון: 03-5663018

שעות פעילות:

ראשון-רביעי 12:00-00:00

חמישי 12:00-01:00

שישי 08:00-01:00

שבת 09:00-00:00


Recent Posts