בדיקת ינשופה | בקוסטה דל רום

אין ספק שבתחום הברים, הטרנד החזק ששטף והציף את תל אביב בקיץ של שנה שעברה בין לפני המלחמה ואחריה היו הקוקטיילים. מה שהתחיל לפני מספר שנים עם מספר ברים מצומצם מאוד המתמחים ביצירת קוקטיילים מיוחדים ופונים לקהל מאוד מצומצם הפך לתופעה פופולארית שהביא לפתיחה של עשרות ברים המבוססים על קוקטיילים בתל אביב. קוקטיילים קלאסיים, קוקטיילים מיוחדים, טעימים, יקרים, באמבטיה עם ברווזון, עם גימיק או בלעדיו- הם שינו לנו את חיי הלילה ואת צורת הבילוי. מהבר השכונתי, מהמגה בר עברנו לקוקטייל בר האלגנטי והמוקפד. באיחור קל הטרנד הזה מגיע גם להרצליה פיתוח, לאיזור היותר צפוני שלו ולא לחלק השוקק וההומה. הקוסטה דל רום (רום על שם המשקה) נפתח לפני פחות מחצי שנה וכשמו הוא מגדיר עצמו כבר-מסעדה דרום אמריקאי-קריבי עם משקאות קוקטייל שרובם מבוססים על משקה הרום. תמצאו כאן גם קוקטיילים קלאסיים. (גם אם לא מופיעים בתפריט יכינו לכם בשמחה את מבוקשכם). לצד הקוקטייל נשנושים נהדרים ומפתיעים גם במחיר, גם בגודל, ובעיקר בטעם. המנות לא גדולות אך לא מדובר במזאטים קטנטנים. המחירים לא עולים על 50 שקלים למנה. חשוב לציין שכל הנאמר, נאמר מתוך השוואה למה שאני מכירה בתל אביב, שם לרוב תשלמו הרבה יותר ותקבלו פחות. גם החלל הפנימי מושקע ויפה עם צמחיה אנכית הנראית תלויה מהתקרה ומוסיפה ירוק בעיניים ליושבים על הבר. בחוץ מפוזרים מספר שולחות גבוהים ונמוכים וכסאות קש. האוירה רגועה, מהוגנת, בוגרת ושמחה. זה לא איזור קרחנות, זה איזור משרדי-הייטקיסטי ומשהו בנוף המהוגן מחלחל גם לאוירת הבר בלילה.

התחלנו בנשנוש מנת נאצ'וס עד שיגיעו הקוקטיילים. להפתעתי הגיעו נאצ'וס הנעשים במקום, טעימים מאוד ומיוחדים עם שלושת המטבלים המוכרים - סלסה, גוואקמולי ושמנת חמוצה. כבר פתיחה מצויינת.

הקוקטיילים הגיעו, בהגשה מוקפדת ושוב במחירים נמוכים ב10%-20% אחוז מבתל אביב.

עם הקוקטיילים הגיעה מנת סביצ'ה שהזמנתי, ששוב הגיעה בהגשה מוקפדת ויפה. הסביצ'ה הכילה שילוב מעניין ומפתיע של דג סלמון, אבוקדו (עד כאן שיגרתי), אשכולית אדומה ופצפוצי טמפורה - מנה גדולה ומצויינת במחיר של 39₪.

קוקטייל "רמבלה" וסביצ'ה עם אשכולית אדומה

מכיוון שהאוכל הפתיע לטובה המשכנו עם ההמלצה לכנפיים שהשמועה אומרת נותנת פייט לכנפיים של הדיקסי. שוב במחיר מצויין, הגיעה מנה יפה וטעימה מאוד של כנפיים ברוטב מתוק חמוץ פיקנטי. זה עוד לא הרוטב האלמותי של הדיקסי אך זה בהחלט היה מצויין.

קוסטה2_edited.jpg

בקיצור, כשלא בא לכם להכנס לתוך תל אביב ולחפש חנייה שעתיים, סעו על איילון פחות מעשר דקות, לבילוי נעים, טעים ומאוד vfm. אם הקטע הלטיני עושה לכם את זה אפשר להתעדכן בפייסבוק של המקום על ערבי מוסיקה מיוחדים עם הופעות חיות.

קוסטה דל רום, המדע 9 הרצליה פיתוח

טלפון: 09-9555212


Recent Posts